Tizenhatezer tanár hiányzik a közoktatásból az idei iskolakezdés előtt
"Nagy a baj" - mondják a szakszervezetek és az iskolaigazgatók.
"Nagy a baj" - mondják a szakszervezetek és az iskolaigazgatók.
Egyelőre nem tudni arról, hogy a közoktatásban bármi nagyobb változást tervezne Orbán Viktor, de ha mégis, akkor Pintér Sándor a hozzá most átkerült területen ezt rendészeti feladatként vezényelné le, semmilyen innovációt, kibeszélést nem tűrve – így érzékelik a fejleményeket az érintettek.
November 22. a Magyar Közoktatás Napja. A pedagógusok azonban nem ünnepeltek, hanem utcára vonultak, mert szerintük a jövő évi költségvetés „visszafordíthatatlanul tönkreteszi gyermekeink és az ország jövőjét”. A demonstrációt a – korábban az EMMI-vel megállapodást kötő - Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szervezte. A szombat délutáni demonstráción több ezren gyűltek össze, zúgott az "Orbán takarodj", és petíciót adtak át a kormányzat képviselőjének.
A kormány engedelmes tárgyalópartnert hozna magának létre a Magyar Pedagógus Kar révén, amely az etikai kódexszel együtt már nem csupán szakmai szervezet, hanem egy büntető-szankcionáló szervezet lenne – hangzott el a pedagógus szervezetek által tartott pénteki sajtótájékoztatón.
Hoffmann Rózsa szerint jó esély van arra, hogy a jövő évi gazdasági mutatók kiszámításában nekik lesz igazuk, és a gazdasági növekedés lehetővé teszi az életpálya bevezetésével egyidejűleg a béremelést is. Állítása szerint nem lesz többezres elbocsátás.
Hoffmann Rózsa szerint ferdítésekkel van tele a pedagógus szakszervezetek keddi nyilatkozata. Az oktatási államtitkár újságírók előtt azt mondta: a tömörülések követeléseivel nem nagyon tudnak mit kezdeni, a tüntetés, a sztrájk pedig alapjog, sok sikert kíván az érdek-képviseleti szervezeteknek.
A tanárok sértőnek érzik, a Pedagógusok Szakszervezete Alkotmánybírósághoz fordult, de még a tantárgy korábbi kidolgozói szerint is sok a bizonytalanság a szeptembertől kötelezővé tett hit- és erkölcstan-oktatással kapcsolatban.
A Liga, a Szolidaritás mozgalom, pedagógusok és köztisztviselők is csatlakoztak szombaton a Munka Törvénykönyvének módosításai ellen kezdeményezett tüntetéshez, mely fél 12-kor indult a Kossuth térről. Délután az Egymillióan a Sajtószabadságért csoport szervezett demonstrációt a Képviselői Irodaház épületéhez, ahol az Orbán-kormány gazdaságpolitikája ellen, Matolcsy György és Orbán Viktor lemondásáért és szakértőkből álló válságtanács felállításáért demonstráltak.
Kiverte a biztosítékot a bolíviai pedagógus szervezeteknél az, hogy Evo Morales olyan laptopokkal ajándékozza meg az általános iskolai tanárokat, amelyek fedelén az ő arcképe díszeleg.